3 ПРЕМІЯ - Боромлянське лозоплетіння


Posted on 2018-11-30 13:17:58Ареал сучасного побутування елемента нематеріальної культурної спадщини

Сумська обл., Тростянецький район, с.БоромляБоромлянський регіональний центр лозоплетіння є провідним у виготовленні так званих «ажурних» кошиків, які використовуються для перенесення легкої ручної кладі та освячення предметів споживання.

Характерною ознакою плетених «боромлянських виробів» є те, що вони виготовляються із колотої або не колотої лози, мають жовтаво-коричневий колір і здебільшого лаковану поверхню. В наш час у селі працюють майстри, що виготовляють із лози меблі і дрібні сільськогосподарські речі.

Асортимент продукції урізноманітнюється відповідно до потреб споживача. Майстри виготовляють різноманітні побутові предмети: місткості для зберігання продуктів, сита, решета та інші ужиткові речі; меблі: плетені столи, стільці, крісла, дитячі ліжка; складові вбрання: головні убори, взуття, посуд, іграшки; сувенірну продукцію.

Село Боромля є сучасним центром виготовлення плетених виробів на Сумщині. Носіями елементу «Боромлянське лозоплетіння» є майстри з лозоплетіння Боромлянської об’єднаної територіальної громади:

  1. Романіка Марія Іванівна 1931 р.н. (с. Боромля);
  2. Стрибуль Анатолій Васильович  1947 р.н. (с. Боромля);
  3. Степаненко Анатолій Іванович 1962 р.н. (с. Боромля);
  4. Савостьян Алла Іванівна 1973 р.н. (с.Боромля);
  5. Рябоконь Віктор Дмитрович 1974р.н. (с.Жигайлівка);
  6. Сумцова Світлана Олександрівна 1977 р.н. (с.Боромля).

Носії цієї традиції з радістю передають свої знання молодшому поколінню.

2. Вироби майстра Віктора Рябоконя с. Жигайлівка.3. Вiктор Рябоконь з виробами.